Manjusar, Vadodara, Gujarat
GST No. 24AABCJ9112G1ZV
Call 07949344907 86% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Power | 2 HP |
| Material | Metal |
| Flow Rate | 20 m3 |
| Capacity(m3/hr) | 100 |
| Finish | Painted |
| Type | Single Stage Water Vacuum Pumps |
| Number Of Stages | Single stage |
| Usage/Application | Industrial |
| Phase | 3 Phase |
| Mounting | Floor / Permanent |
| Voltage | 220V |
| Noise Level | 50 dB (A) |
| Automation Grade | Automatic |
| Frequency | 50Hz |
| Country of Origin | Made in India |
Single Stage Water Vacuum Pumps | Reliable Vacuum Solutions | Efficient and High-Performance Systems
Jet Vacuum Systems Pvt. Ltd. (JVSPL) offers advanced Single Stage Water Vacuum Pumps designed for effective vacuum generation, robust performance, and minimal maintenance. Our systems ensure reliable operation in various industrial applications requiring stable and efficient vacuum solutions.
Key Features:
Applications:
Our efficient Single Stage Water Vacuum Pumps provide reliable and eco-friendly solutions for industrial vacuum applications. JVSPL also offers installation, system upgrades, and maintenance services to ensure long-term performance and efficiency.
Contact us today to explore customized Single Stage Water Vacuum Pump solutions for your industrial needs!
View Complete details